ПРОЧАНИ ЗАКАРПАТТЯ В ПАПСЬКІЙ БАЗИЛІЦІ САНТА МАРІЯ МАДЖОРЕ

25 жовтня 2011 року велика група прочан з різних куточків Закарпаття, яку очолював став. прот. Василь Носа, завітали в Папську базиліку Санта Марія Маджоре і прийняли участь в Архієрейській Літургії в українсько-візантійському обряді, яку очолив єпископ Іриней Білик, канонік цієї Базиліки. Прочани чисельно приступили до св.тайн Сповіді і Причастя. До них також приєдналися деякі заробітчани із Закарпаття, які перебувають на праці в Римі і околицях.

Ця Літургійна зустріч була особливо приємною, оскільки ще в часи Радянського Союзу Владика і о.Василь офіційно навчалися на різних факультетах Ужгородського державного університету, але Господь вже в той час кликав їх до іншого служіння. В Богослужінні також прийняв участь преп.о.Софрон, ЧСВВ, з монастиря Отців Василіян у Жовкві, який декілька років співтоваришував з Владикою в експедиції на північному Кавказі, де Владика був скерований на працю після закінчення університету. 

У своєму слові Архієрей привітав усіх присутніх з цією нагодою відвідати цю римську Папську базиліку в честь Пресвятої Богородиці та прийняти участь в Божественній Літургії, щоб скріпитися на дусі і у вірі на подальшій дорозі земного життя. Прочани з цікавістю слухали чудесну історію започаткування цієї Ліберіанської Базиліки (Papa Liberio, 352-366), яку Папи впродовж століть наділяли багатьма привілеями в честь Пресвятої Богородиці, щоб народ Божий міг освячуватися і користати з цієї безмежної Криниці Божих Ласк.

Прочани також мали змогу помолитися перед чудотворною іконою Пресвятої Богородиці, авторства євангелиста Луки, а також яслами Дитятка-Ісуса з Вифлеємського вертепу, які зберігаються в цій Базиліці. Гості з цікавістю слухали розповідь Владики про одну з головних святинь собору - чудотворну ікона Божої Матері, яка за переказами була намальована св. ап.Лукою. Під час епідемії чуми, що лютувала в 590 р., з нею був звершений хресний хід вулицями Риму. Ніс ікону святитель Григорій Великий. Над мавзолеєм Адріана побачили Ангела, який ховав караючий меч. Моровиця відразу ж припинилася. З того часу фортеця була перейменована в Замок святого Ангела. На даху була встановлена бронзова фігура св.Архангела Михаїла. Після цього чуда ікона Божої Матері отримала нинішню назву – «SALUS POPULI ROMANI» (порятунок народу римського).

Прочани мали нагоду також відвідати музей цієї Папської Базиліки, де зберігаються і вшановуються цінні святі реліквії, як частина хреста Господнього та колючки з тернового вінка, яким був увінчаний Христос. Також тут зберігаються фрагменти волосся Пресвятої Богородиці та Її ризи; частина хреста, на якому був розіп’ятий Апостол Петро; руки євангелистів Луки та Матея та мощі і особисті речі багатьох інших святих Папів, мучеників і ісповідників.

На закінчення зустрічі Владика Іриней уділив усім своє Архієрейське благословення, освятив всі набуті предмети релігійного вжитку та вручив всім копію чудотворної ікони “SALUS POPULI ROMANI”.
e-max.it: your social media marketing partner