АРХІЄРЕЙСЬКА ЛІТУРГІЯ ДЛЯ «ЛЕГІОНЕРІВ ХРИСТА»
Вперше «Легіонери Христа» латинського обряду мали нагоду прийняти участь в Архієрейській літургії в українсько-візантійському обряді, яку для них відслужив Єпископ Іриней (Білик) в їхньому центрі «Новіціяту та покликань» в місті Ґоццано, яке знаходиться на віддалі 80 км на півночі від Мілану. З Владикою співслужив ректор о.Клавдіо Гарчя і духівник цього центру о.Федеріко Маккі. Співом керував о.Юрій Іванюта, який служить для вірних УГКЦ в навколишніх містах.
В своєму слові Владика привітав всіх присутніх на українсько-візантійській Літургії і торкаючись читання з Святого Письма на цей день, наголосив,що в «сьогоднішньому читанні зі святого Письма Ісус представляє нам притчу про сіяча, який вийшов сіяти своє зерно. Зерно – це Слово Боже, а люди і їхні серця – це рілля.
Вислід притчі такий – хто слухає слово Боже, тобто науку Ісуса Христа і живе та поступає згідно цієї науки, той вже живе життям вічним тут і навіки буде жити.
Христос говорить про 3 типи перешкод, які відвертають нас, щоб ми не жили словом Божим і не осягнули життя вічного, а саме: перше -це диявол і різні спокуси (життєві труднощі і боязнь); друге – це різні життєві обставини, фальшиві приятелі і таким чином зв’язані з ними спокуси і третє – це багатства і життєві розкоші.
Тому закликає нас Христос і свята Церква, щоб ми, «почувши слово, серцем щирим, добрим, його держали і давали плід у терпінні.»
Що таке «плід у терпінні» - це добре наше християнське життя. Очевидно, що воно зв’язане з труднощами і навіть терпіннями, які ми повинні переживати в дусі Віри, Надії і Любові до Бога і ближніх.
Дорогі в Христі! Просім Пресвяту Богородицю, щоб Вона допомогла нам уважно слухати слово Боже і щодня жити ним з оптимізмом і надією на життя Вічне».
На завершення Владика уділив Архієрейське благословення всім присутнім і помолився зі всіма в наміренні Святішого Отця.
Владика також провів годинну конференцію для священиків і братів спільноти «Легіонерів Христа» та відповів на численні запитання про життя УГКЦ в часи підпілля.
На теперішній час «Легіонери Христа» налічують близько 950 священиків і 2500 семінаристів в 22 країнах світу. Також існує товариство «Легіонерів Христа», яке нараховує біля 65000 мирян, дияконів і священиків.