ВЛАДИКА ІРИНЕЙ БІЛИК МОЛИВСЯ З ПАПОЮ ФРАНЦИСКОМ ЗА ВЛАДИКУ СОФРОНА МУДРОГО
«На цій землі вони любили свою наречену Церкву, а ми молимося за те, щоби вони могли втішатися у Бозі повнотою радості в сопричасті святих», – сказав Папа Франциск про кардиналів та єпископів, які упокоїлися протягом останнього року. У вівторок, 3 листопада 2015 р., він відслужив за них заупокійну Святу Месу в базиліці Святого Петра у Ватикані.
На цю Месу був запрошений також український єпископ Іриней Білик, теперішній Канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре, який співслужив з іншими Владиками та Кардиналами в Месі, яку очолював папа Франциск.
З понад сто особового списку, згадаємо двох осіб, які мали безпосередній стосунок до нашої редакції. Це кардинал Роберто Туччі, ТІ, довголітній директор Ватиканського Радіо, який також був організатором Апостольської Подорожі святого папи Івана Павла ІІ до України, що відійшов по вічну нагороду 12 квітня 2015 р. та багаторічний співробітник Української редакції Радіо Ватикану владика Софрон Мудрий, ЧСВВ, вислужений Єпарх Івано-Франківський, що упокоївся 31 жовтня 2014 року.
Заохотивши молільників з вдячністю замислитися над поликанням померлих ієрархів, Папа вказав на те, що воно, насамперед, полягало у служінні, тож просячи для них нагороду, обіцяну добрим і вірним робітникам, «ми покликані оновити своє рішення служити в Церкві». Цього від нас очікує Господь, «Який вмив ноги Своїм найближчим співробітникам».
«Бог перший нам послужив, – сказав проповідник. – Служитель того Ісуса, Який прийшов служити, а не щоб Йому служили, не може, у свою чергу, не бути пастирем, готовим віддати своє життя за овець. Хто служить та жертвує іншим, в очах світу виглядає таким, що втрачає. Але у дійсності, втрачаючи життя, він його знаходить».
Папа підкреслив, що «цей Божий стиль», який полягає у тому, щоб спасати служачи й понижуючись, «може нас багато чого навчити». В той час, як ми очікуємо на Божу тріумфальну перемогу, Ісус показує нам «найпокірнішу перемогу». «Піднесений на хресті, Він дозволяє на те, щоб зло та смерть озлобилися проти Нього, в той час, як Він не перестає любити. Нам важко прийняти таку дійсність. Це таїнство, секрет якого, секрет цієї надзвичайної покори полягає в силі любові», – сказав Наступник святого Петра, пояснюючи, що у Пасхальному таїнстві бачимо одночасно «смерть та ліки від смерті», що є можливим завдяки великій любові.
«Таким чином, – продовжував далі Папа, – Ісус не лише усунув зло, але перемінив його в добро. Він не змінив речі словами, але – діями, не лише назовні, але – в суті, не на поверхні, але – докорінно. Він перемінив хрест у міст до життя. І ми також можемо перемагати разом з Ним, якщо обираємо смиренну та услужливу любов, яка залишається переможною навіки».
Підсумовуючи, Єпископ Риму зауважив, що в той час як ми відчуваємо спонуку любити те, чого потребуємо і прагнемо, Бог «любить світ до кінця», любить нас «такими, якими ми є». «Жертвуючи цю Святу Месу за наших дорогих братів кардиналів та єпископів, просімо для себе того, до чого закликає святий апостол Павло: звертати свою думку до вишніх речей, а не до земних; до любові Бога і ближнього, більше, ніж до своїх потреб».
(За матеріалами радіо «Ватикану»)