У ЖИДАЧІВСЬКОМУ СЕЛІ З’ЯВИЛАСЯ РЕЛІКВІЯ З ВАТИКАНУ
Виняткова за своїм значенням подія відбулася у селі Володимирцях Жидачівського району. 20 січня, коли християни вшановували Святого Івана Хрестителя, до тутешнього храму, який носить ім’я цього пророка-мученика, на постійне зберігання прибула з Ватикану частинка його нетлінних останків. Цей дар з Апостольської столиці «для привселюдного почитання та отримання обильних небесних ласк і потрібних благодатей Божих» передав місцевим парафіянам Папський канонік Римської базиліки Санта Марія Маджоре, виходець з Львівщини Преосвященний єпископ УГКЦ Іриней Білик.
Високого гостя зустріли при в’їзді у село зі спеціальною мощівницею, куди й поклали привезену з Італії частичку нетлінних останків Св. Івана Хрестителя – фрагмент кисті його руки. Що мощі – автентичні, належать пророкові, засвідчував сертифікат та інші документи з Риму.
У центрі Володимирців процесію вітали хлібом-сіллю, дзвонами, співом Академічного хору Богословської академії Івано-Франківська та місцевого церковного хору.
Архієрейську Божественну літургію в храмі с. Володимирці служили: преосвященний Єпископ Іриней Білик, високопреподобний о.Дамян Кастран, ігумен Гошівського монастиря, митрофорний протоєрей Жидачівського деканату о.Василь Юрів, протоєрей Журавнівського деканату о.Роман Гринишин, митрофорний протоєрей о.Михайло Стахнів (Львів), представники духовенства Львівщини, Стрийського та Жидачівського районів.
Про це повідомив власкор IA ZIK з посиланням на відділ інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю РДА.
«Ця значима подія зібрала понад тисячу вірян, – розповів начальник відділу Олексій Хемій. – У заході взяли участь: голова Жидачівської райдержадміністрації Олександр Пітула, заступник голови РДА Ольга Мельник, представники владних структур району, депутати районної ради, представники громадськості Львівщини та Івано-Франківщини».
— Прибуття мощів Святого Івана Хрестителя викликало величезне піднесення серед наших парафіян, — сказав кореспонденту «Високого Замку» вчитель музики і християнської етики Журавненського навчально-виховного комплексу, він же старший брат у храмі с. Володимирців, депутат райради Василь Ємець. – Святиня з Ватикану стане реліквією нашого оновленого духовного центру, їй поклонятимуться, набиратимуться від неї сил для себе і своїх дітей.
Крім Ватикану, мощі Івана Хрестителя (його ще називають Іваном Предтечею) зберігаються у чотирьох країнах: Сирії, Греції, Чорногорії і Україні. У нас цим реліквіям поклоняються у храмі села Улашківців Чортківського району на Тернопільщині і у соборі міста Бережан цієї ж області. Бережанську святиню — мощівницю з частинкою кисті руки, якою пророк хрестив Ісуса Христа, — колись брав у військові походи місцевий граф Микола Потоцький – і завжди перемагав. Нині її виставляють під час прощ у духовному центрі Зарваниці, до нетлінних останків Івана Хрестителя у Бережанах разом з іншими краянами прикладаються воїни, які ідуть захищати Україну…
Після завершення Архієрейської літургії реліквію з Ватикану виставили у центрі храму, щоб до неї могли доторкнутися всі присутні. Вважається, що мощі святих є чудодійними, зцілюють душу і тіло…
Згідно з біблійним вченням, Іван Хреститель (його ще називають Іваном Предтечею), народився в сімї праведних Захарії і Єлисавети, тітки Діви Марії, неподалік Єрусалима. Довгий час жив у пустелі, проповідував покаяння. Був попередником Ісуса Христа у донесенні до людей Божої науки, проповідував його пришестя, хрестив Господнього Сина у водах Йордану.
Нетлінні останки Святого Івана Хрестителя постійно зберігатимуть в однойменному храмі.
Іван Фаріон