СВЯТИЙ АВГУСТИН, АВТОР ЗНАМЕНИТОЇ «СПОВІДІ», В БУРШТИНІ
9 липня 2016 року Божого Владика Іриней Білик, ЧСВВ - Єпископ Канонік Римської Папської Базиліки Santa Maria Maggiore передав на постійне перебування контемплятивному монастирю згромадження Воплоченого Слова «Святої Софії, Премудрості Божої», що знаходиться у м. Бурштині мощі святого Августина.
Аврелій Августин - вчитель Церкви, визначний інтелектуал свого часу, філософ, ритор, богослов, а згодом єпископ північноафриканського міста Гіппон (сучасне м. Анаба в Алжирі). Поза сумнівом, Августин - найвизначніший богослов та мислитель Західної Церкви першого тисячоліття, та, мабуть, і за всю її історію. Він - один із найбільших Отців цілої християнської Церкви, шанований як католиками і православними, так і протестантами. З-під його пера вийшла така кількість творів, що навіть простий їх перелік зайняв би багато сторінок, а їх повне видання розтягнулося б на десятки товстих томів. Особливої уваги заслуговує "Сповідь", адже вона є найвідомішим твором св. Августина.
Ще за життя св. Августина багато людей оцінило цей твір по достоїнству і "Сповідь" набула великої популярності. Автобіографія сповідального типу, засновником якої можемо вважати Августина, в майбутньому розвинулась і стала досить поширеним літературним жанром. Психологічна сповідь як автобіографія знайшла своє продовження у творах Петрарки, Данте, Гете, Руссо, Толстого.
Коротко ознайомившись з життям та творчістю св. Августина, можна вже побачити, наскільки цікавою є його особа і як людини, і як письменника. Аналізуючи життєвий шлях цього святого, бачимо, що йому доводилося боротися з тими ж духовними проблемами та гріхами, з якими стикаємось і ми. Але з Божою допомогою і твердою постановою волі йому вдалось вирватися з гріховних сітей. Цим Августин показує, що "Богові - все можливо" (Мт. 19, 26) і підбадьорює нас до подібних духовних подвигів.
Святочна урочистість розпочалася акафістом до св. Августина, який був укладений сестрами монахинями цього монастиря. Акафіст відслужив Владика Іриней у співслужінні диякона Петра Токача.
На завершення молитовної зустрічі Владика Іриней благословив присутніх мощами св. Августина та уділив Архиєрейське Благословення.