ВЛАДИКА ІРИНЕЙ БІЛИК: «...БУТИ АКТИВНИМИ У СВОЇЙ ВІРІ ДО ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА, ДО ЦЕРКВИ І ДО НЕНЬКИ УКРАЇНИ ЗА ОПІКОЮ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ І ЗА ПОКРОВИТЕЛЬСТВОМ СВЯТОГО ЮРІЯ…»
Парафіяльна громада св. Влкмч. Юрія с. Угорники Південно-Східного протопресвітеріату м. Івано-Франківська прийняла з рук Єпископа Іринея Білика, ЧСВВ (з 28 липня 2007 року призначений каноніком Папської базиліки Santa Maria Maggiore у Римі.), на постійне перебування у парафіяльному храмі мощі свого покровителя св. влкмч. Юрія.
Такий духовний візит був приурочений до Року Божого милосердя, який святкується у Церкві в 2016 році.
Бути добрими вірянами, міцними у вірі і ретельними у щоденному житті за підтримкою і прикладом св. Юрія, - наголосив Владика Іриней у привітальному слові після зустрічі Архієрея на церковному подвір’ї парафіяльною молоддю в Угорниках.
З проханням про благословення мощами святого Юрія і очолення святочної Літургії Владикою Іринеєм звернувся від імені громади ієрей Юрій Трухан – парох парафії в Угорниках, запросивши Архієрея до храму, вручивши Йому символічні ключі від храму і хрест.
У своєму слові до вірних парафії с. Угорники Владика Іриней наголосив на важливості Божої любові і покровительства святого для українського народу: «… нехай серце Христове, серце Господа нашого Ісуса Христа розпалить у наших серцях любов до нашої Церкви, до нашого українського народу і до неньки України за покровительством Пресвятої Богородиці і святого великомученика Юрія, скріплює нас у боротьбі проти видимих і не видимих ворогів, що наступають на нас, на наше життя, на нашу Україну… ».
Після Літургії від імені громади слова подяки склала сільська голова с. Угорники закцентувавши увагу на важливості постійного перебування мощів святого у парафіяльному храмі, як покровителя цілої громади, вручивши Архієрею книгу історії с. Угорники, де зображений покровитель села – св. влкмч. Юрій.
Про важливість наслідувати святого у щоденному житті, як приклад вірності Богові, чесності, впевненості і відважності у Євхаристійному єднанні, як основним принципом християнського життя – єднатися з живим Христом у Пресвятій Євхаристії, щоб в такий спосіб поборювати щоденні труднощі земного життя, зауважив парох с. Угорники ієрей Юрій Трухан, подякувавши Господу Богу, Митрополиту Івано-Франківському УГКЦ Преосвященному Кир Володимиру Війтишину за духовну підтримку і благословеня, Преосвященному Єпископу Кир Іринею Білику, ЧСВВ за сприяння і підтримку в отриманні і привезенні мощів св. Юрія на постійне перебування в парафіяльному храмі, преподобному о. Івану Сеньківу, згромадження Святого Андрія Первозванного , Голові Євангелізаційного відділу Івано-Франківської архиєпархії, за проведення духовної віднови та одноденних реколекцій для парафіян с. Угорники, як приготування до привезення мощі, сотруднику парафії о. Мирославу Татумиряку за допомогу в організації та сповіді та всім, хто спричинився до цієї події.
На завершення присутні приступили до мощів та отримали пам’ятні ікони з молитвою до святого Юрія.
п. Богдан Монастирецький – журналіст парафії св. влкмч. Юрія с. Угорники.
ДОВІДКА
2016 рік – Рік Божого Милосердя. З відкриттям Святих дверей у базиліці святого Петра у Ватикані 8 грудня 2015 р., у празник Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці за григоріанським календарем, Папа Франциск офіційно відкрив надзвичайний Ювілейний рік Божого Милосердя, який триватиме до 20 листопада 2016 року Божого. ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ? Кожний християнин має можливість цього року отримати повний відпуст та стертя усіх довічних кар і покут з цілого життя. Для цього потрібно взяти участь у паломництві до Архікатедрального і Митрополичого Собору Воскресіння Христового в м. Івано-Франківську або до відпустового місця у Крилосі, що в Галичі, де потрібно прийняти Святу Тайну покаяння (сповідь з цілого життя), прийняти Пресвяту Євхаристію і пройти через символічні Двері Божого Милосердя, отримавши повний відпуст з цілого життя.
Святий великомученик Юрій (Георгій) (грец. Άγιος Γεώργιος — агіос Георгіос) — святий, мученик і воїн, патрон візантійських імператорів, а пізніше українських князів. Святий Юрій є однією з найвідоміших постатей в християнському світі, його історія життя надихала багать прикладом життя і вірності Христові і вірі в нього протягом століть і до сучасних днів. Святий є також покровителем України, святині Галичини та Львова — Собору Святого Юра та інших храмів УГКЦ в Україні та на поселеннях, є опікуном військових та всіх хто потребує відважності та підтримки у щоденному житті.
Мощами називаємо тіла святих або їх останки, а також всі предмети, котрі були пов’язані колись з особою Ісуса Христа або Його святих. Саме слово «мощі» означає речі, котрі мають в собі чудесну силу, міць. Їх належно шануємо, шанобливо зберігаємо і відвідуємо тому, що тіла святих за життя були святинею і засобом Святого Духа. А їх належним вшануванням можемо заслужити собі у Бога щедрих ласк, бо з них для нас, як говорив св. Іван Дамаскін, мов з джерела спасіння пливуть від Бога численні блага. Думаю, зрозуміло, що це не самі кості є причиною дива, а Господь заради заслуг святих. Власне тому побожні люди і відбувають паломництва до святих місць, де Вседержитель завдяки мощам та образам святих творить чудеса.