Пасха в Римі 2008 (з відео)
У Римі від 20 до 22 березня торжественно відбувся, за григоріянським календарем, період «Пасхального Тридення» – так у римо-католицькому обряді називається літургійний період, що розпочинається у Великий Четвер ввечері і закінчується урочистою Службою Божою у празник Воскресіння. Ці дні становлять не тільки осердя і основу всього літургічного року, але й також життя Церкви. Протягом цього періоду відслужилися у католицьких храмах Риму святкові богослуження, в яких взяв також участь Преосвященний Владика Іриней Білик, ЧСВВ, Канонік Папської Базиліки Святої Марії Більшої.
У Великий Четвер, коли Церква спогадує Тайну Вечерю, під час якої Ісус встановив Святі Тайни Євхаристії і Священства, цього дня Владика Іриней в Українській Папській Колегії св. Йосафата в Римі очолив торжественну відправу Вечірні зі Святою Літургією Василія Великого. З ним співслужили високопреподобні отці: о.Ректор Ґенезій Віомар, ЧСВВ, о. Духівник Прокопій Лотоцький, ЧСВВ та священники-студенти, які навчаються в Колегії з різних єпархій України, Європи, Америки та Канади. Богослужбові відправи своїм мелодійним співом прикрасили питомці Колегії та преподобні Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії з вірними міста Риму.
А вечером, цього ж дня, Владика прийняв участь у відправах Страсного Четверга в Папській Базиліці Святої Марії Більшої разом із Архіпресвітером цієї Базиліки, Його Еміненцією Кардиналом Бернардом Ло та всіма іншими каноніками Базиліки, де на завершення відправи відбувся традиційний Чин миття ніг 12 достойникам.
(ІІ)
У Велику П’ятницю, 21 березня, коли спогадуються страждання, розп’яття і смерть Ісуса, в цей день вірні збираються у храмах, щоб роздумувати над великим таїнством зла і гріха, що утискають світ, і в світлі Божого слова, наново переживають Христові страсті, які надолужують за це зло. У Велику П’ятницю по римських церквах відправлялися у різних обрядах богослужіння, в яких було урочисто вшановано Господній Хрест.
В цей день Преосвященний Владика Іриней, ЧСВВ також прийняв участь у традиційній «Хресній Дорозі», яку відправив Святіший Отець Венедикт XVI в Колізею. Богослуження «Хресної Дороги» – це є особлива нагода, щоб роздумувати над Христовими стражданнями і смертю нашого Спасителя. Автором цьогорічної Хресної Дороги був китайський кардинал Йозеф Зен Зе-Кіун.
(ІІІ)
Велика Субота, 22 вересня, була позначена глибокою тишею. Цього дня вірні християни, в очікуванні великої події Воскресіння, моляться і роздумують, разом з Пречистою Дівою Марією. Увечері тиша, роздумування, взаємовибачення і поєднання переходять у Пасхальне Чування, яке є впровадженням у найважливішу в історії людства неділю – неділю Христової Пасхи.
В суботу зранку, Преосвященний Владика Іриней, ЧСВВ відправив Божественну Літургію в Українській Колегії св. Йосафта, а відтак прийняв участь в урочистих відправах Великої Суботи в Папській Базиліці Святої Марії Більшої.
(IV)
В неділю 23 квітня – Воскресіння Г.Н.І.Х. У цей світлий Великдень Владика Іриней, ЧСВВ здійснив посвячення пасок в Українській Колегії св. Йосафата, а відтак прийняв участь у торжественних відправах в Папській Базиліці Святої Марії Більшої, які очолював кардинал Бернард Ло у співслужінні з Владикою-Каноніком Іринеєм Біликом, ЧСВВ та Владикою Ґуалдріні, базилікальними каноніками та багатьма священниками за участю числених прочан, які прибули на великодні святкування до Риму.
A у Світлий тиждень Владика Іриней, ЧСВВ очолив ряд урочистих богослужінь в Українській Папській Колегії св. Йосафата у Римі, якими завершилися святкування Великодня у Римі.