АРХИЄРЕЙСЬКА СЛУЖБА БОЖА В КАПЛИЦІ БОЖОЇ МАТЕРІ МИЛОСЕРДЯ
14 листопада 2016 р. Б. в Остробрамській капличці Матері Божої Милосердя, біля Її чудотворної ікони, Преосвящений Владика Іриней Білик, ЧСВВ, з нагоди Ювілейного року 400-ліття оновлення Чину св.Василія Великого, відслужив Архиєрейську Службу Божу разом з священниками і вірними Української Греко-Католицької Церкви з Литви та гостями з України.
З єпископом-каноніком Папської базиліки Санта Марія Маджоре (Рим) співслужили о.Вінкентій Пелих, ігумен Вільнюського Василіянського монастиря св. Йосафата, о.Павло Яхимець, о.Михайло Лучків, парох церкви св. Андрія у Львові, о.Климентій Стасів, директор видавництва «Місіонер» та о.Олексій Горобець (усі – ЧСВВ).
Під час проповіді владика наголосив, що Божа Матір - Матір Милосердя, ніколи не залишить того, хто звертається до Неї за опікою. Вірні також молилися, щоб за посередництвом св.Йосафата настала єдність в Церкві та в Україні, а в кінці Літургії – в наміренні Святішого Отця, щоб отримати Повний відпуст. На завершення усі заспівали духовний гімн України «Боже Великий Єдиний».
Служба Божа вірних УГКЦ у Остробрамській капличці, в якій молився під час офіційних відвідин Литви у 1993 р. святий Папа Іван Павло ІІ, відбулася у рамках щорічного відпусту Божої Матері Милосердя Римо-Католицької Церкви Литви.
Цього року у відпустових Богослужіннях упродовж 13-20 листопада до Господа лунали молитви за учасників Легіону Марії і Живої Вервиці, за працівників і волонтерів справ милосердя, за військо та поліцію Литви, за священиків, осіб богопосвяченого життя, кліриків, працівників преси, дітей, учителів, катехитів, державних службовців і політиків, хворих, лікарів, медсестер, за родини, діаспору, молодь та молодіжні релігійні організації.
Кожен день відпусту був присвячений духовним роздумуванням над ділами милосердя: голодного нагодувати, спраглого напоїти, нагого одягнути, подорожнього прийняти, хворому послужити, ув'язненого відвідати, померлого похоронити, невмілого навчити, тому, хто в сумніві, порадити, сумуючого потішити, грішника застерегти, образи прощати, терпіти тих, хто спричиняє нам кривду, молитися за живих і померлих.
Відпустові Служби Божі відправлялися литовською, польською, білоруською, італійською, французькою, іспанською, англійською і, як згадано, також українською мовами.
У Ювілейному Році, з благословення Папи Франциска, Двері Божого Милосердя у цій капличці, як і у Базиліці св. Петра у Ватикані, були відкриті до 20 листопада – останнього дня відпусту Божої Матері Милосердя.
Вільнюс авжеж має ім’я міста Милосердя – окрім згаданої чудотворної ікони, саме тут, за візіями св. Фаустини, була написана і знаходиться ікона Ісуса Милосердного в храмі Божого Милосердя.
За власн. інф. та матеріалами Радіо Ватикану