«Вервиця – молитва миру та примирення»
Довголітньою традицією відбуваються в нашій Церкві травневі Марійські набоженства. Всіх синів і доньок свого Сина рада бачити Небесна Мати в цей місяць біля Свого Престолу. Нікого Вона не віддаляє, всіх бажає пригорнути до Свого Серця та до Серця свого Сина. Кожного року місяць травень має своє особливе духовне значення. Так і цього 2008 року, з нагоди початку місяця, присвяченого Пресвятій Богородиці, 3-го травня, Святіший Отець Венедикт XVI очолив молитву на вервиці в римській базиліці Святої Марії Більшої ( Santa Maria Maggiore ). На молитві зі Святішим Отцем, окрім численних вірних, були також присутні представники адміністративного корпусу Римської мерії, церковні діячі, Владика-Канонік Іриней Білик, ЧСВВ та уся Колегія почесних Каноніків базиліки Святої Марії Більшої на чолі з Кардиналом Френсісом Ло.
Після початкового привітання Кардинала Ло (Декана базиліки Святої Марії Більшої ), зверненого Папі Венедикту XVI , розпочалася урочиста молитва на вервиці, яку провадив Вселенський Архієрей. Наприкінці молитви Святіший Отець звернувся зі своїм коротеньким словом до присутніх вірних, в якому він з приємністю згадав своє дитинство, коли вірні в Марійському місяці травні по церквах та домах почитали Пренепорочну Діву молитвами на вервиці, літаніями, жертвами або іншими духовними чеснотами. Папа сказав, що молитва на вервиці не належить тільки до минулого, вона, немов є постійною весною, в якій молоді покоління християн живляться любов’ю до Ісуса Христа і Його Матері.
Вервиця – молитва проста і, водночас, всеохоплююча. Людина віддається їй тілом і душею, голосом і долонями, своїм розумом і серцем. Усі способи молитви поєднуються у ній, доповнюючи її: обожнювання, поклоніння, прославлення, благання, заступництво, подяка. Розважання над Таїнствами обіймає радісні, страсні, славні таємниці Христа, усі правди нашої віри: Святу Трійцю, Втілення, Спасіння – це "виклад змісту всієї Євангелії". Хоча Вервиця не є літургійна молитва, однак, промовистим підтвердженням досконалості Вервиці є її відношення до Пресвятої Діви Марії, Посередниці усіх ласк. Вервиця одночасно вшановує Матір Божу і якнайкраще випрошує те, що прагнемо отримати.
Папа особливо підкреслив той незаперечний факт, що завдяки Марії, людське серце є постійно скероване до таємниці Господа нашого Ісуса Христа. Пресвята Богородиця своїми ласками зрошує суспільство, навіть найзвичайнісінькі відношення між людьми, очищаючи їх від зла та відкриваючи на новіші зв'язки з Господом Богом.
Історична довідка
Одна з головних святинь Базиліки Святої Марії Більшої у Римі – це чудотворна ікона Божої Матері, яка за переказами була написана святим апостолом Лукою. Під час епідемії чуми, що лютувала 590 року, по Римі з нею був звершений хресний хід. Моровиця відразу ж припинилася. Після чуда ікона Божої Матері одержала назву «Спасіння Народу Римського» (Santa Maria Salus Рopuli Romani).