УКРАЇНСЬКА ЛІТУРГІЯ В СЕРЕДНЬОВІЧНОМУ МОНАСТИРІ КАРТУЗІВ
Монахи з великим зацікавленням прийняли участь та приступили до причастя в Архієрейській літургії в українсько-візантійському обряді, яку Владика Іриней відслужив в середньовічному монастирі картузів, який знаходиться в мальовничій гірській околиці на узбережжі моря в околицях Барселони. З Владикою співлужив о. Сергій Знак - настоятель українського храму Святого Йосафата в Барселоні, а дияконське служіння здійснював диякон Київської Архиєпархії Петро Токач.
Картузіанці - чернечий орден Римо-католицької церкви, заснований 1084 року святим Бруно Кельнським у Шартрезьких горах поблизу Гренобля (Франція). Офіційно орден картезіанців було затверджено папою Римським Іннокентієм III 1133 року.
Назва ордену походить від назви першої обителі — Великої Шартрези (фр. La Grande Chartreuse, лат. Cartusia).
Орден картузіанців був започаткований з метою "прославлення Божої величі", яка полягає в тому, що Бог "інтимною любов’ю єднає нас із собою", щоб могти принести багато плодів.
Основа духовності картузіанців — повний відхід від світу, сувора аскеза, споглядальне й усамітнене життя, постійна молитва. Історично картузіанці приділяють багато уваги фізичній та інтелектуальній праці, тримають при монастирях чудові бібліотеки.
7 картузіанців долучено до святих, 22 беатифіковано.
Девіз ордену — «Хрест стоїть, доки крутиться світ» (лат. Stat crux dum volvitur orbis).