CВЯТО СТРІТЕННЯ У ПАПСЬКІЙ БАЗИЛІЦІ САНТА МАРІЯ МАДЖОРЕ
З нагоди cвята Стрітення Господнього у Папській Базиліці Санта Марія Маджоре владика Іриней Білик співслужив з Архіпресвітером Базиліки кардиналом Станіславом Рилко та всією Капітулою Каноніків в Літургії латинського обряду та прийняв участь в освячені свічок.
Різдвяний час завершується святом Господнього Стрітення, яке урочисто відзначають наші рідні в нашій любій Україні. Це свято - пожертвування Ісуса Господеві та пророцтво праведного Симеона відкриває дорогу, яка веде до Пасхи.
На сороковий день Йосиф та Марія принесли Дитя Ісуса до Єрусалимського храму, щоб посвятити Його Богові згідно з законом Мойсея. І ось при цій події в храмі відбувається зустріч Божого Дитяти і його Пречистої Матері з праведним Симеоном і пророчицею Анною. Тому це свято у нашій Церкві називається Стрітенням від слова зустріч, стріча.
У цей день у церквах освячують свічки, як символ того, що Христос – це світло світу.
Свято Стрітення – це також Всесвітній день Богопосвячних осіб, встановлений 1997 року святим Папою Іваном Павлом ІІ. Це день особливої призадуми над монашим життям i молитов за покликання, як до священичого, так і до монашого життя.
Така ж таїнственна зустріч, яка відбулася в єрусалимському храмі, щомиті можлива для нас. Ми маємо нагоду кожного разу на Службі Божій не тільки зустріти Новонародженого Христа під видами хліба і вина, але навіть прийняти Його до свого серця. Ми можемо Його зустріти, або пройти мимо. Ми можемо Його зустріти в образі наших ближніх: нашим привітанням, добрим словом чи доброю думкою, чи молитвою за ближнього, або якоюсь послугою.
Щоб пережити ту чудесну зустріч із Христом, нам треба погодитися ввійти до храму свого серця, до того глибокого місця зустрічі, де Ісус «відкриває думки наших сердець». Але поки наше серце не стало чистим і покірним, як серце Діви Марії, ми не можемо прийняти Його, пережити правдиву зустріч із Богом, Який є цілковитим Даром для нас. Він даний нам для того, щоб ми давали Його іншим. Поки охрещена людина не живе для інших, зокрема, для тих, які не знають свого Спасителя, вона не пізнала Бога. Тому зустріч із Богом – це незвичайний поворот у житті. Власне тому Симеон говорить, що Ісус стане для нас знаком протиріччя.