ІНСТИТУТI СХІДНОЇ ЄВРОПИ РОЗПОЧАВ ВІДЗНАЧЕННЯ ЮВІЛЕЮ 50 -ЛІТТЯ ПОБУДОВИ ПАТРІАРХОМ ЙОСИФОМ СЛІПИМ БАЗИЛІКИ СВЯТОЇ СОФІЇ В РИМІ
11 березня 2019 року з нагоди відзначення 50 - ти ліття (1969-2019рр.) побудови патріархом Йосифом Сліпим базиліки Святої Софії в Римі в Інститутi Східної Європи, відбулось обговорення наукової праці завідувача відділу «Праксеології та культури праці» пана Мирослава Павлюка «Радіо «Воскресіння» - унікальне явище в історії інформаційного простору України у 1989-2009 роках», яка вийшла за редакцією директора Інституту Східної Європи, завідувача Кафедрою українознавства, доктора історичних наук, професора, академіка Віктора Ідзя.
Слід також наголосити, що у презентації взяв участь офіційний рецензент наукової праці, завідувач відділу «Історії філософії» Інституту Східної Європи» доктор філософії, професор ІСЄ Олег Огірко. Як наголосив під час обговорення праці її автор, завідувач відділу «Праксеології та культури праці» Інституту Східної Європи, пан Мирослав Павлюк: «В праці «Радіо «Воскресіння» - унікальне явище в історії інформаційного простору України у 1989-2009 роках» з’ясовано роль релігійного радіомовлення у 1989-2009 роках... Наукова праця вперше розглянула радіомовлення на прикладі відновленої Української Греко-Католицької Церкви. З працею можна познайомитися на Сайті Радіо «Воскресіння» та у Львівській національній наукові бібліотеці імені Василя Стефаника.
В обговоренні праці взяли участь науковці та завідувачі відділів ІСЄ, зокрема завідувач відділу «Філології та журналістики» доктор філологічних наук, професор Зіновій Партико, вчений секретар Вченої Ради ІСЄ, завідувач відділу «Стародавньої історії України» кандидат історичних наук, доцент, лауреат Міжнародної премії імені Короля Данила Галицького Вадим Артюх, вчені редколегії журналу «Українознавець», представники громадськості.
Як наголосив під час обговорення редактор праці професор Віктор Ідзьо: «Праця завідувача відділу «Праксеології та культури праці», пана Мирослава Павлюка «Радіо «Воскресіння» - унікальне явище в історії інформаційного простору України у 1989-2009 роках». На великій кількості архівних та інформаційних джерел висвітлювало заснування 50 років тому в 1969 році патріархом Йосифом Сліпим базиліки Святої Софії в Римі. Хочу наголосити, що в минулому році на запрошення головного упорядника архіву Музею митрополита і патріарха Йосифа Сліпого в Римі, сестри ЧСВВ Дарії та отця-докторанта ЧСВВ Йосафата, наукові співробітники Інституту Східної Європи мали нагоду відвідати комплекс собору Святої Софії, відділення Українського Католицького Університету та Музею патріарха Йосифа Сліпого у Вічному Місті Римі. Інформацію, про відвідини базиліки Святої Софії, Українського Католицького Університету та Музею патріарха Йосифа Сліпого, подаємо нижче фото-статтею», - наголосив на завершення обговорення редактор праці професор Віктор Ідзьо.
Пам’ятник українському пророку Тарасу Григоровичу Шевченку на території Базиліки Святої Софії
Відділення Українського Католицького Університету та Музею патріарха Йосифа Сліпого в Римі
Вчені відвідали також крипту під базилікою Святої Софії, де спочивають заслужені владики і священники та найближчі помічники блаженнішого патріарха Йосипа сліпого та вислухали розповіді отця Йосафата та сестри Дарії про всіх діячів базиліки Святої Софії.
Від делегації Інституту Східної Європи виступив директор професор Віктор Ідзьо який наголосив: «…що з історією постання та функціонування в Римі української базиліки Святої Софії він науково познайомився під час редагування книги завідувача відділу «Праксеології та культури праці» ІСЄ пана М.Павлюка « «Радіо «Воскресіння» - унікальне явище в історії інформаційного простору України у 1989-2009 роках», у якій сконцентровано науковий, архівний та інформаційний матеріал з історії базиліки Святої Софії в Римі. Професор Ідзьо наголосив на геніальності патріарха Йосифа Сліпого в заснуванні і будівництві базиліки Святої Софії та Українського Католицького Університету в Римі.
На завершення візиту на запрошення головного упорядника архіву Музею, сестри ЧСВВ Дарії, вчені Інституту Східної Європи відвідали Музей митрополита і патріарха Йосифа Сліпого в Римі та зробили вдячний запис у Книзі відвідувачів, наголосивши на титанічній праці і великому вкладі патріарха Йосифа Сліпого в розбудову Українського Риму.
За публікацією Василя Бойчука