Повчання Папи Венедикта XVI під час загальної аудієнції 1 липня 2009 року Божого
«Священик є людиною, яка повністю належить Господеві, тому що саме Бог кличе і утверджує його у апостольському служінні», – сказав Святіший Отець, заохочуючи вірних молитися за всіх священиків у цей Рік Священства, який нещодавно розпочався, висловивши сподівання, що це починання стане слушною нагодою для їхнього внутрішнього оновлення та утвердження у ревному служінні. «Молитва, – додав Папа, – є першим зобов’язанням, правдивою дорогою до освячення священиків і душею автентичного душпастирства покликань». Венедикт XVI зазначив, що зменшення кількості свячень у деяких країнах не лише не повинно знеохочувати, а навпаки, повинно спонукати до слухання і проповідування Божого слова, до кращого дбання про духовний провід та Сповідь, тому що Бог постійно кличе, але потрібно допомогти молоді почути Його голос і бути готовими піти за ним.
У післясоборовий період, промовляв далі Папа, в деяких середовищах склалося враження, що у місії священиків може бути щось невідкладніше, ніж проповідування Божого слова і уділення Святих Тайн. Дехто вважав, що першочерговим обов’язком є будувати нове суспільство. Але, в дійсності, пригадав Святіший Отець, сам Христос навчає нас, що «слово» та «Святі Тайни» є «основними колонами священичого служіння». «Ким є священик, як не людиною єдності і правди, яка усвідомлює власні обмеження, але, одночасно, надзвичайну велич отриманого покликання: співпрацювати у поширенні Божого Царства аж до кінців землі?» – запитав Венедикт XVI.
Папа вказав на приклад святого Жана Марії Віяннея, якому присвячений Рік Священства, зазначаючи, що кожен священик, споглядаючи на його життя, може краще зрозуміти необхідність поступового уподібнення до Христа, що є гарантією вірності та ефективності євангельського свідчення. Бо ж від впевненого усвідомлення власної ідентичності залежить ентузіазм у служінні. Святіший Отець зазначив, що сама тема Року Священства, яка звучить: «Вірність Христа, вірність священика», вказує на те, що Божа благодать випереджує відповідь людини. Папа підкреслив, що перед обличчям сумнівів, втоми та знеохочення, які виникають також і в священичому служінні, потрібно невідкладно і ясно усвідомити абсолютну першість Божої ласки.
Папа також запросив вірних скласти подяку Господеві за духовні дари, які численні християнські громади отримали під час Року святого Павла, урочисте закриття якого відбулося минулої неділі. «Як найціннішу спадщину святого Павла можемо зібрати запрошення Апостола поглиблювати пізнання таїнства Христа, щоб Він був серцем і центром нашого особистого і спільнотного життя. І це є, в дійсності, обов’язковою умовою правдивого духовного і церковного оновлення», – сказав Венедикт XVI, додаючи, що саме з повної єдності з Христом випливає будь-який інший елемент церковного життя, а саме – спільність між усіма вірними, труди задля звіщення і свідчення Євангелія, вогонь любові до ближніх, а особливо – до убогих та найменших. «Це, в першу чергу, є дійсним для священиків, – зазначив Святіший Отець. – Тому дякуймо Божому провидінню, яке дає нам тепер можливість святкувати Рік Священства».