ЄПИСКОП ІРИНЕЙ БІЛИК ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВШАНУВАННІ СВЯТОЇ МАТЕРІ ТЕРЕЗИ В РИМІ
На запрошення Посла Республіки Північної Македоніі при Святому Престолі п.Марії Єфремової єпископ Іриней Білик взяв участь у вшануванні святої Матері Терези в Римі.
На початку кардинал Анджело Комастрі в базиліці Санта-Марія-ін-Кампітеллі або Санта-Марія-ін-Портіко, яка присвячена Діві Марії, на вузькій площі Кампітеллі в Ріоне Сант-Анджело в Римі, яку обслуговують регулярні клірики Матері Божої, відслужив у храмі Святу Літургію, з яким співслужили єпископи Іриней Білик та Кирило Стоянов з Північної Македоніі.
Після Літургії відбулася конференція, на якій виступив єпископ Стоянов, Єпископ Скоп’є і Струмиці. Конференція організована Посольством Республіки Північна Македонія при Святому Престолі у співпраці з Організаційним комітетом Міжнародної конференції «Жінки в Церкві: творці людства».
На початку свого звернення єпископ Стоянов підкреслив, що він відчуває водночас привілей і гордість, як єпископ єпархії Скоп’є, говорити від імені свого парафіянина, тому що з місцевої Церкви, з цих територій, як це було протягом століть. , святий, який змінює світ, якими були раніше святі Кирило і Мефодій, святі Климентій і Наум, і додав, що цей клімат знає, як дати Європі та світу великих святих, які змінюють хід історії та суспільства. Він підкреслив, що Скоп’є та культурний контекст, у якому Мати Тереза народилася і жила дитиною, сформували та підготували її до того, щоб бути відкритою для всіх людей, незалежно від національної, релігійної чи будь-якої іншої приналежності, і додав: «Ми можемо лише уявити, як Мати Тереза в Скоп’є 100 років тому гралася у влахському районі і бігала з декількома своїми православними друзями до маленької єврейської школи, а потім почула заклик до молитви з сусідньої мечеті в Скоп’є та поспішила на релігійне навчання католицькою мовою.в церкві «Найсвятіше Серце Ісуса» в Скоп’є, у отців єзуїтів.
Єпископ також згадав канонізацію святої зі Скоп’є як Святої Матері Терези з Калькутти і сказав, що це була повна відповідь її життю, проведеному в служінні, особливо в Калькутті. Вказуючи, що Скоп’є було недостатнім для її особистості і шукала щось більше для того, що Бог сформував у ній, підкреслюючи, що цим Скоп’є не стало чимось меншим, а навпаки, стало багатшим.
Говорячи про те, як Мати Тереза змінила світ, єпископ Стоянов підкреслив, що для того, щоб здійснити певні зміни в суспільстві, потрібні протести, програми, реформи, фінанси, ресурси, а іноді, на жаль, для змін у суспільстві використовується також зброя, що відбувається зараз у світі. А у матері Терези нічого цього не було. І вона навіть не потребувала цього, тому що вона мала віру, вона мала Христа, вона мала все, - зазначив єпископ Стоянов - додавши, що вона змінила світ служінням і молитвою, особистим прикладом, звертаючи увагу на бідних, на їхні цінність і гідність, особливо в культурному контексті Сходу. Її служіння та праця є спадщиною, яка продовжує змінювати світ і життя багатьох людей, навіть через десятиліття після її смерті, і, ймовірно, продовжуватиме надихати ще багато поколінь. Вона змінює життя тисяч людей, які через служіння її понад 5000 сестер у майже 140 країнах світу відчувають ніжну любов Бога.
Єпископ Стоянов, окрім жертовності та турботи святої Матері Терези про матеріально бідних, підкреслив, що вона сприйняла це серйозно та відповіла на нові форми бідності, про які вона ще більше усвідомлює, бачачи сьогоднішній менталітет життя, особливо в країнах Західної Європи. Для неї важче за матеріальну бідність те «глибоке відчуття, що хтось не є бажаним, що його не люблять, не піклуються про нього. Страждання, яке виникає через брак любові, є більш болісним, ніж матеріальна бідність, - сказав владика Стоянов.
Наголошуючи, що Церква завжди ставила бідних у центрі уваги, він додав, що навіть сьогодні, в добу глобалізації та споживацтва, вона повинна продовжувати підтримувати бідних, відкинутих і маргіналізованих, а особливо за нові форми бідності, про яку згадує сама Свята Мати Тереза.
У конференції взяли участь професорка Ферміна Альварес, представниця оргкомітету Міжнародної конференції «Жінки в Церкві: творці людства», Фатміре Ісакі, заступниця міністра Закордонних справ Республіки Північна Македонія, представники Дипломатичного корпусу при Святому Престолі та багато інших шанувальників святої мати Терези зі Скоп'є.