Папа Венедикт ХVІ з нагоди ХVІІІ Всесвітнього дня хворого 11 лютого 2010 р.
У Святій Літургії брали участь тисячі хворих, їхніх рідних та осіб, які ними піклуються, а також волонтерів УНІТАЛСІ, італійської асоціації, яка займається прощами хворих до Люрду та до інших відпустових місць.
У проповіді Папа Венедикт ХVІ окремо наголосив, що Церква переймається хворими та страждаючими, як знак безмежної любові Господа Бога.
«Міра гуманності визначається ставленням до страждання та до терплячих», – наголосив Святіший Отець, підкреслюючи служіння Церкви хворим, яке включає два основні елементи: євангелізацію та дбання про хворих тілесно й духовно. За словами Папи, Церква приділяє хворим та страждаючим не тільки увагу та піклування, але, перш усього, ставиться до них як до дійових осіб паломництва віри й надії, свідків чуда Божественної любові, пасхальної радості, що випливає з Хреста та Воскресіння.
Венедикт ХVІ також наголосив, що Пречиста Діва Марія, як перша і досконала учениця Свого Божественного Сина Ісуса Христа, яку недаремно називають «Здоров’ям хворих», супроводжуючи Церкву, завжди виявляла особливе дбання про хворих та терплячих. Про це свідчать тисячі осіб, які відбувають паломництва до Марійських святинь, щоб звернутись з благанням до Пресвятої Богородиці і знаходять у Ній підтримку й полегшення.
Посилаючись на Рік священства, Святіший Отець окремо звернувся до зв’язку між хворими і священиками, підкреслюючи важливість душпастирства серед хворих як і для самих недужих, так і для їхніх рідних, близьких та для всієї спільноти. Він наголосив, що коли Боже Слово говорить про видужання, спасіння та здоров’я хворого, то це означає цілісне поняття, ніколи не розділяючи душу й тіло: хворий, який одужав завдяки молитві до Христа за посередництвом Церкви, є радістю на землі і на небі.
На закінчення Папа сказав, що засновуючи Папську Раду, присвячену окремо душпастирству працівників охорони здоров’я, Апостольський Престіл прагнув посприяти світовим організаціям, щоб прийняти та дбати про хворих та допомогти їм пережити випробування своєю хворобою, не зрікаючись її, але надаючи їй значення.
Від 1993 року католицька Церква відзначає Всесвітній день хворого, встановлений святої пам’яті Папою Іваном Павлом ІІ у день літургічного спогаду Пречистої Діви Марії з Люрду. Отож, з ініціативи Івана Павла ІІ відзначення Дня хворого проводиться під покровом Пресвятої Богородиці і є духовним натхненням та підтримкою для хворих.
Деякі Єпископські Конференції з огляду на практичні проблеми такі, як кліматичні умови, сезонні труднощі, церковні свята визначили 11 лютого днем єдності Вселенської Церкви у молитві за хворих. Натомість, відзначення самого Дня хворого здійснюють у сприятливий момент, який враховує активну участь хворих. Згідно з Постановою Позачергового Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ від 16 січня 2006 року у Києво-Галицькій митрополії День хворого відзначають у Неділю Розслабленого.
Цього року разом із ХVІІІ Всесвітнім днем хворого відзначено також і 25-річчя Папської Ради у справах душпастирства медичних працівників, яка була заснована саме в свято Людської Богоматері, 11 лютого 1985 року. Урочисті відзначення з цієї нагоди проходили в Римі від 9 до 11 лютого. Папська Рада у справах душпастирства медичних працівників провела міжнародний симпозіум, присвячений християнському значенню людського страждання у світлі Пастирського послання святої пам’яті Папи Івана Павла ІІ «Спасенного болю».
На цій відправі були присутні також і представники від УГКЦ разом з владикою Іринеєм Біликом, Каноніком Папської базиліки Santa Maria Maggiore.
У надвечірні години хворі та волонтери УНІТАЛСІ провели ще один процесійний похід з фігуркою Пресвятої Богородиці разом з мощами святої Бернадети, який завершився на площі святого Петра у Ватикані, де о 17:30 римського часу отримали Апостольське благословення Папи Венедикта ХVІ.