• Головна сторінка
  • Декрет призначення
  • Інтернет-ресурси УГКЦ
  • Адреса

Закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу

Друк e-mail
У неділю, 24 жовтня ц.р. в базиліці Святого Петра у Ватикані Папа Римський Венедикт XVI о годині 9.30 римського часу очолив Божественну Літургію з нагоди закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу, в якій прийняли участь учасники цього Синоду, як також інші численні кардинали, архієпископи, єпископи, священики, монахи та монахині і тисячі вірних з різних країн, як також представники Дипломатичного Корпусу при Апостольській Столиці.

На цьому Богослужінні був присутній також єпископ Іриней Білик, ЧСВВ, теперішній канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре та Надзвичайний і Повноважний Посол України при Апостольській Столиці пані Тетяна Іжевська.

Крім присутніх в самій Базиліці, з великих екранів телевізорів за ходом Папської Літургії спостерігали тисячі вірних на площі перед Базилікою, яка також транслювалася різними католицькими каналами у всьому світі і Ватиканським каналом «Telepace».

У своїй промові Папа сказав: «Дорогі брати і сестри. Після двох тижнів від урочистого відкриття Синоду ми знову зібралися в день Господній, в базиліці Святого Петра, щоб закрити Спеціальну Асамблею Синоду Єпископів для Близького Сходу. У наших серцях є глибока вдячність Богові за цю, дійсно, надзвичайну подію, не тільки для нас, але і для блага Церкви, народу Божого, що живе на землі між Середземним морем і Мессапотамією. Як Єпископ Риму, я хочу висловити подяку всім вам, дорогі синодальні отці: Кардиналам, Патріархам, архієпископам і єпископам. Дякую Генеральному Секретареві, чотирьом Головам Делегацій, Генеральному Релятору, спеціально Секретаріату і всім співробітникам, які в ці дні працювали без віддиху.

Сьогодні вранці ми покинули Зал Синоду та прибули в "храм, щоб помолитися", щоб подякувати Богові за дар, який Він дав нам. Нашими думками линемо до численних братів і сестер, які живуть на Близькому Сході і знаходяться в складній ситуації, іноді дуже важкій, як з причини матаріальних недостатків так і з знеохочення, які живуть у стані напруженості і часом в страху. Волання бідних і пригноблених негайно знаходять відлуння в Бога, який хоче застосувати такі шляхи виходу, щоб повернути в майбутньому свободу, горизонти надії.

Ця віра в Бога, який знаходиться поблизу нас, Який визволяє те, про що свідчить Апостол Павло в сьогоднішньому листі з Другого Послання до Тимотея. Бачачи неминучий кінець свого земного життя, Павло підводить підсумки: "Я боровся доброю борнею, скінчив біг - віру зберіг"(ІІ Тим. 4,7). Для кожного з нас це модель до наслідування: Божа благодать дає нам можливість зробити аналогічний крок у своєму житті: "Проте Господь, - продовжує Святий Павло, - став при мені й підкріпив мене, щоб проповідь здійснилася через мене та щоб усі погани її чули…""(ІІ Тим. 4,17). Це слово звучить з особливою силою в сьогоднішню неділю, коли ми відзначаємо Всесвітній день місій. Єдність з розп'ятим і воскреслим Ісусом свідчить про Його любов. Свідчення Апостола є прикладом для кожного християнина, особливо для нас, Пастирів.

Синодальна Асамблея, яка завершується сьогодні, постійно мала на увазі першу християнську громаду, яка описана в Діяннях Апостолів: "Громада вірних мала одне серце й одну душу" (Діян. 4, 32). Це реальність, яку ми пережили в останні дні, коли ділилися радощами і печалями, надіями і проблемами християн на Близькому Сході. Ми пережили єдність Церкви в різнорідності, Церков, які присутні в цьому регіоні. Ведені Духом Святим ми стали "одним серцем і одною душею" у вірі, надії і любові, особливо під час здійснення Євхаристії, яка є джерелом і вершиною церковної єдності, які також в Літургії Годин, яка відправлялася кожного ранку в семи католицьких обрядах, які існують на Близькому Сході. Таким чином ми вшанували літургійні, духовні й богословські багатства Східних Католицьких Церков, а також Латинської Церкви.

Спільна молитва допомогла нам обговорити виклики Католицької Церкви на Близькому Сході. Одним з них є єдність всередині кожної Церкви sui iuris, а також відносини між різними Католицькими Церквами різних традицій. Як нам нагадала сьогоднішня Євангелія, нам потрібна покірність, щоб визнати нашу обмеженість, наші помилки і занедбання, щоб дійсно бути "одним серцем і однією душею»!. Повна єдність всередині Католицької Церкви також сприяє екуменічному діалогу з іншими Церквами та церковними громадами. Католицька Церква заявила на цьому Синодальному з’їзді про своє глибоке переконання продовжувати цей діалог, щоб повністю здійснилася молитва Господня: "щоб усі були одно".

До християн Близького Сходу можна застосувати слова Ісуса: "Не бійсь, маленьке стадо, бо вашому Отцеві вподобалося   дати вам Царство" (Лука, 12.32). Дійсно, хоча вони не є значними, але являються носіями Доброї Новини про любов Бога до людини, любов, яка об’явилася саме у Святій Землі в особі Ісуса Христа. Ці Слова визволення, укріплені благодаттю Таїнства, звучать особливо успішно в місцях, де з огляду на Божественне Провидіння були написані. Це єдине Слово, яке може розірвати коло помсти, ненависти, насильства. З чистого серця, яке примирене з Богом і з ближніми, зможуть народитися ініціативи для світу на місцевому, національному та міжнародному рівнях. У цю працю покликане все міжнародне співтовариство. За те християни, повноправні громадяни, можуть і повинні зробити свій внесок у цю роботу через дух благословення, стаючи будівниками світу і апостолами примирення на користь всього суспільства.

Занадто довго продовжуються на Близькому Сході конфлікти, війни, насильства, тероризм. Світ, який є даром Бога, є також результатом зусиль людей доброї волі, національних і міжнародних установ, зокрема держав, які заангажовані у пошуках розв'язки конфлікту. Не треба ніколи знеохочуватися з причини відсутності миру. Мир можливий. Мир є невідкладним викликом. Мир є необхідною умовою для гідного життя людини та суспільства. Мир також є найкращим засобом для запобігання еміграції з країн Близького Сходу. "Випрошуйте миру для Єрусалиму", - говорить Псалом. Молімся за мир на Святій Землі. Молімся за мир на Близькому Сході, щоб дар Божий, офіруваний людям доброї волі, поширювався по всьому світу

У ході праці Асамблеї неодноразово наголошувалося на необхідності донести Євангелію людям, які мало знають її або просто відійшли від Церкви. Часто вказане потребує нової євангелізації в країнах з давньою християнською традицією, як також для Близького Сходу. З цієї причини нещодавно була створена ПАПСЬКА РАДА ЗІ СПРИЯННЯ НОВОЇ ЄВАНГЕЛІЗАЦІЇ. Тому, після консультацій з єпископатом світу і після консультацій зі Звичайною Радою Секретаріату Синоду Єпископів, я вирішив присвятити наступну чергову Генеральну Асамблею Синоду Єпископів в 2012 році наступній темі: «НОВА ЄВАНГЕЛІЗАЦІЯ ДЛЯ ПЕРЕДАВАННЯ ХРИСТИЯНСЬКОЇ ВІРИ».

Дорогі брати і сестри на Близькому Сході. Ви не самі, вас завжди супроводжує Апостольська Столиця і вся Церква, що народилася в Єрусалимі і поширилася на Близькому Сході, а потім в усьому світі ", - закінчив свою проповідь  Святіший Отець.

До участі в засіданнях Синоду були запрошені Блаженніший Любомир, Глава Української Греко-Католицької Церкви, та Преосвященний Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Владика Богдан виступив з доповіддю у середу, 13 жовтня. У четвер, 21 жовтня, свою доповідь у письмовій формі представив Блаженніший Любомир.

Департамент інформації УГКЦ 
(За матеріалами радіо Ватикану)
Закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу
Закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу
Закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу
Закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу
Закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу
Закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу
Закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу
Закриття Синоду Єпископів для Близького Сходу
e-max.it: your social media marketing partner

Cвяте Письмо

Cвяте Письмо

 
Владика Іриней Білик, ЧСВВ
Пошук
Радіо Марія

Радіо Марія

Лічильники

Joomla 1.5 template designed pc-didi.