Ференц Ліст у Ватикані
27 травня у Ватикані, в залі Павла VI, відбувся концерт класичної музики, який Президент Угорщини Пал Шмітт присвятив Папі Бенедиктові XVI. Концерт відбувся з нагоди головуванню Угорщини в Раді Європи та 200-ліття з дня народження видатного угорського композитора та піаніста-віртуоза Ференца Ліста, у виконанні Угорського національного оркестру та Національного хору і соліста Іштвана Хорвата під керуванням всесвітньо відомого угорського піаніста, композитор і диригента Золтана Кочіша. Програма Святкового концерту включала такі твори, як і в концерті 1849 року, який пройшов під диригуванням Ференца Ліста з нагоди сторіччя від дня народження Johana Wolfganga Goete: Аве Марія і псалом 13, музику до яких він написав в роки його проживання в Тіволі і Римі.
Перед концертом Святіший Отець особисто зустрівся з Президентом Угорської Республіки. Після концерту Бенедикт XVI у своєму слові нагадав всім присутнім про тему і зміст окремих творів Ференца Ліста, представлених на концерті. Зокрема зазначалося, що псальмом 13 автор висловив свою глибоку віру: "Це псалом, молитва, в якому автор знаходиться в скрутному становищі, в оточенні ворогів і він відчуває опущення Богом. Це виражається словами: "Як довго Господи?", і чотирьохразовим повторним співом тенора. Це є звернення до всього людства, щоб відчути на собі всю тяжкість зла, що існує у світі. Музика Ліста допомагає сприйняти це відчуття важкості і тривоги. Але Бог не залишає. Знає це псальмоспівець і знає це Ференц Ліст, як людина віри. З цього народжується відчуття повної впевненості, що призводить до радості. "Я ж бо надіявся на Твою ласку. Нехай радіє моє серце моїм спасінням! Заспіваю Господеві, добро бо мені вдіяв". В цьому місці музика Ліста гармоніюється: тенор, хор й оркестр інтонують гімн повної довіри до Бога, який ніколи не підведе, ніколи не забуває і ніколи не опустить." Наприкінці своєї промови Бенедикт XVI. Додав, що "складається враження, що великий угорський музикант цим псальмом скоріше молився, перш ніж він написав музику».
13. (12) Псалмопівець наполегливо просить про рятунок
Провідникові хору. Псалом. Давида.
2 Доки, о Господи, зовсім будеш мене забувати? Доки ховатимеш лице твоє від мене?
3 Доки журбою буду терзати мою душу, тужити щодня серцем?
4 Доки мій ворог буде зноситись надо мною? Зглянься і вислухай мене, о Господи, мій Боже!
5 Просвіти мої очі, щоб не заснути смертю, щоб не сказав мій ворог: “Я його подужав!”,
6 щоб мої вороги не раділи, коли я захитаюсь. Я ж бо надіявся на твою ласку. Нехай радіє моє серце твоїм спасінням! Заспіваю Господеві, добро бо мені вдіяв.