ПОСЛАННЯ ПАПИ БЕНЕДИКТА ХVІ НА ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МІГРАНТІВ ТА БІЖЕНЦІВ 2012
Послання Папи Бенедикта XVI до 93-го Дня мігранта та біженця, назване «Мандруюча сім'я». Папа звертається у своєму Посланні до «Дорогих братів і сестер з огляду майбутнього Всесвітнього Дня, споглядаючи на Святе Сімейство з Назарету, ікону всіх сімей, я бажав би закликати всіх вас замислитися про умови існування сім'ї мандрівників».
Оповідає Євангелист Матей про те, як після народження Ісуса, Йосиф був змушений вирушити вночі в Єгипет, забравши з собою дитину, і Його матір, щоб уникнути гонінь царя Ірода. «Розглядаючи цю євангельську сторінку, мій вельмишановний попередник, слуга Божий Папа Пій XII писав в 1952 році: «Сім'я назаретська у вигнанні, Ісус, Марія і Йосиф, вигнанці в Єгипті, що рятувалися там, щоб уникнути гніву якогось нечестивого царя, являє собою зразок, приклад і підтримку всім емігрантам і мандрівним будь-якого віку і будь-якої країни, всіх біженців будь-яких умов, які спонукувані переслідуваннями чи злиднями, змушені залишити батьківщину, дорогих рідних, близьких, друзів і відправитися в чужу землю». У драмі Назаретської Сім'ї, вимушеної рятуватися втечею до Єгипту, ми спостерігаємо скорботні умови існування всіх мігрантів, особливо біженців, вигнанців, які опинилися без даху над головою, переслідуваних. Ми бачимо труднощі кожної мандрівної сім'ї, негаразди, приниження, тісні обставини і ненадійність мільйонів і мільйонів мігрантів, біженців та вигнанців. Родина з Назарету відображає образ Божий, що зберігається в серці кожної людської сім'ї, навіть якщо вона спотворена і ослаблена еміграцією».
Папа зазначив, що тема цьогорічного Всесвітнього Дня мігранта та біженця - «Мандруюча сім'я» - спадкоємно пов'язана з темами 1980-го, 86-го та 93-го років, будучи націлена на зобов'язання Церкви не тільки по відношенню до окремого мігранта, але і всієї його родини. Такого роду сім'ї стикаються з різноманітними труднощами. Розділеність простором її членів і часто неможливість возз'єднання стають причиною розпаду сімейних уз; встановлюються нові зв'язки і відносини, відбувається забуття минулого і своїх обов'язків. Звідси виникає необхідність гарантувати сім'ям іммігрантів реальні можливості «входження» в контекст нового суспільства. Для цього була прийнята 1 липня 2003 року спеціальна Міжнародна Конвенція з охорони прав всіх трудящих мігрантів та членів їх сімей. Церква заохочує ратифікацію подібних юридичних міжнародних актів, спрямованих на захист прав цієї категорії і в цілому ряді випадків за допомогою особливих установ та асоціацій надає реальну допомогу нужденним. Відкрито численні Центри вислуховування іммігрантів, Центри для їх прийому, спеціальні Служби обслуговування, підтримуються нові починання в цьому напрямку.
Папа звертає особливу увагу на зростаючу в останні роки кількість жінок, що залишають країни свого походження в пошуках кращих умов життя. Але чимало з них стають жертвами контрабанди людьми та проституції.
Розглядає Святіший Отець у своєму Посланні і тему возз'єднання сімей іммігрантів, вказуючи на погіршення ситуації в цьому питанні в останні роки. Тут особливо необхідна пастирська присутність і конкретна пастирська турбота.
У числі мігрантів є категорія, що вимагає спеціального розгляду: студенти інших країн, що опинилися далеко від дому, недостатньо володіють мовою, не мають достатньо коштів для існування. Особливо у важкому становищі перебувають одружені студенти. Їм перш за все повинна надавати допомогу Церква. Бенедикт XVI нагадує, що він неодноразово привертав увагу в своїх виступах до становища молоді, що залишає свою батьківщину.
На закінчення Папа висловлює побажання, щоб Всесвітній День мігранта та біженця зміг стати корисним для сенсибілізації церковних Громад та громадської думки у питаннях про потреби та потреби цієї категорії. Він наводить слова св. Апостола Павла: "caritas Christi urget nos" (любов Христова обіймає нас). Ці слова повинні спонукати всіх нас віддавати себе переважно тим братам і сестрам, які відчувають найбільшу потребу.
У порядку інформації повідомляємо, що в даний час в світі налічується понад двісті мільйонів мігрантів. У їх числі - не менше трьох мільйонів італійців за межами своєї країни. Таке ж число іммігрантів, що знаходяться сьогодні в Італії.
(За матеріалами російської секції «Радіо Ватикану)