Отець Маріо Маринюк, ЧСВВ захистив докторську дисертацію в Папському Східному Інституті в Римі
27 січня 2012 року в Римському Папському Східному Інституті відбувся захист докторської дисертації о. Марія Маринюка, ЧСВВ на тему: «УКРАЇНСЬКА ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКА ЦЕРКВА В БРАЗИЛІЇ. Від «відмінностей» до єдності в різноманітності. Модель Церкви повсталої після Добромильської Реформи».
Серед присутніх були: вл. Діонісій Ляхович, ЧСВВ, вл. Іриней Білик, ЧСВВ, Протоархимандрит о. Василій Ковбич, ЧСВВ разом з василіянською братією що навчається, або виконує різне служіння при Головній Управі Василіянського Чину в Римі, Ректори Українських Колегій Риму, Головна Настоятелька Згромадження Сестер Служебниць Сестра Тереса Анна Слота, СНДМ, разом зі співсестрами, Сестри катехитки святої Анни, Сестри василіянки і численні гості з України, Бразилії та Італії.
Згідно правил захисту докторських дисертацій, спочатку відбулося представлення отцем дисертантом теми, мотиву, методики та змісту праці, яку о. Маріо присвятив Українській Греко-Католицькій Церкві в Бразилії. Оригінальність наукової роботи проявляється в багатьох відношеннях. Найперше в тому, що цей докторат є чи не найпершим науковим дослідженням такого високого рівня про УГКЦ в Бразилії від моменту приїзду перших емігрантів, а відтак і перших «подобромильських» василіанських місіонерів аж до наших днів. Наступним важливим моментом оригінальності нової наукової роботи є ґрунтовне представлення і опис напруги і конфлікту, який часто виникав між представниками обох обрядів Західного і Східного, особливо на початковому періоді присутності греко-католиків з України на бразилійських теренах. Крім того, зацікавлений читач в додатку докторської дисертації о. Маріо Маринюка, ЧСВВ знайде багату документацію у вигляді листів, церковних декретів, різних історичних довідок, деякі з яких публікуються вперше.
Світлини о. Єфрема Кончака, ЧСВВ