Науковий пошук повинен завжди шанувати людську гідність. Зустріч Папи Венедикта XVI з учасниками Пленарної Асамблеї Папської Академії «За життя»
Пригадуючи про довіру Церкви до людського розуму та до наукового пошуку, який зважає на етичні аспекти, Папа звернув увагу на загальнолюдську та соціальну значимість запропонованої теми, яка є також вираженням «конкретної можливості плідного діалогу між моральним виміром та біомедичними дослідженнями».
Папа наголосив, що законні батьківські прагнення подружньої пари, яка має проблеми з плідністю, повинні знайти відповідь, яка повністю шануватиме їхню людську та подружню гідність. «Людська та християнська гідність продовження роду, – зауважив він, – не полягає в “плоді”, але в її зв’язку з любов’ю подружжя, з його не лише біологічною, але й духовною єдністю». На жаль, в сучасному суспільстві панує зачарування технологіями штучного запліднення, а такий підхід, в решті-решт, зводиться до засобу заробітку чи, ще гірше, ставлення себе на місце Творця. Наслідком цього є те, що в ділянці боротьби з неплідністю переважає логіка прибутку, призводячи в багатьох випадках, до обмеження подальших наукових досліджень.
З іншого боку Папа пригадав, що Церква з належною увагою ставиться до страждання пар, заторкнутих проблемою безплідності. Саме тому вона заохочує до наукових пошуків, пам’ятаючи, однак, і про те, що наука не завжди може відповісти на прагнення багатьох пар. «Хочу ще раз пригадати подружжям, які переживають проблему безпліддя, що не задля цього зазнає втрати їхнє подружнє покликання, – сказав Венедикт XVI. – Чоловік та дружина, задля покликання, що випливає зі Святих Тайн Хрещення та Подружжя, завжди покликані співпрацювати з Богом у творенні нового людства. Покликання до любові, у дійсності, є покликанням дарувати себе, а це можливість, якій не може перешкодити жодний стан організму. Там, отже, де наука не знаходить відповіді, відповідь, яка проливає світло, походить від Христа».