ІЄРЕЙСЬКІ І ДИЯКОНСЬКІ СВЯЧЕННЯ В ДІЄЦЕЗІЇ ЧІВІТАВЕК’Я І ТАРКВІНІЯ
Дієцезія Чівітавек’я і Тарквінія - одна з багатьох дієцезій Римо-Католицької Церкви в Італії, зокрема в провінції Лаціо. Вона належить до римської митрополії і була заснована 5 грудня 1435 року як дієцезія Корнет Тарквінія. А саме місто Тарквінія було древнім єпископським осідком принаймні з п'ятого століття.
У 1854 році вона булла об'єднана з дієцезією Чівітавек’я і дістала назву дієцезія Чівітавек’я і Тарквінія. Місцем осідку єпископа було вибрано місто Чівітавек’я. Хоч сама Дїєцезія Чівітавек’я бере початок з четвертого століття. А портове місто Чівітавек’я з'явилося в 1 столітті н.е. на місці поселення етрусків і замінило Остію в якості головного порту Римської імперії.
Взагалі, Католицька церква в Італії нараховує 42 митрополії, які в свою чергу діляться на 62 архієпископства і 163 дієцезії.
В суботу, 12 січня ц.р. в храмі Святого Франциска (XV століття) в Тарквінії при монастирі монахів францисканів Непорочного Зачаття під час Архієрейської літургії відбулися ієрейські свячення диякона Тарчізіо M. Pascale і дияконські свячення чотирьох піддияконів Пія M. Idowu, Івана Павла М. Lauron, Аполлінарія M. Amoussou і Маттія M. Sassko, членів францисканського ордену.
Літургію очолив місцевий правлячий єпископ Луїджі Marrucci при участі Генеральних Настоятелів і численного духовенства, монахів і монахинь, рідних і близьких. На ці урочистості був запрошений такоє єпископ УГКЦ Іриней Білик, Канонік папської Базиліки Санта марія Маджоре.
У своєму слові Правлячий єпископ Луїджі висловив свої слова теплого привітання для Владики Іринея і всіх присутніх, особливо для кандидатів цих свячень, їхніх батьків, духовних наставників і вихователів та для всієї духовної спільноти Францисканів Непорочного Зачаття.
Епіграфом до своєї духовної науки Владика вибрав слова з книги Юдити: «Ти слава Єрусалиму! Ти велика гордість Ізраїля! Ти велика честь нашого народу» (15,9). Ці слова, скеровані до Юдити, чиє ім'я означає "справжня дочка Ізраїля", відносяться і до Пресвятої Богородиці. Як героїня Юдита врятувала людей від гніту ворога, так Діва Марія через свою віру зробила можливим втручання вищої економії Бога в людську історію, яка стала втіленням Слова Божого.
Так само кожний, хто ступає на дорогу священослужіння чи навіть кожний християнин, покликаний ставати втіленням слова Божого для особистого спасіння та спасіння ближніх і світу. А для цього потрібно за словами Апостола Павла «віддати тіла ваші як жертву живу, святу, приємну Богові: богослужбу від вас розумну» (Рим.12,1).
«Прошу Господа,щоб ті вибрані наші брати, які сьогодні приймають ці свячення, були знаком Божої присутності і Божим благословенням для нас»,- завершив Владика Луїджі.
Владика Іриней щиросердечно привітав новопоставлених ієрея та дияконів і побажав їм успішного служіння в Христовому винограднику.
На завершення Владика Луїджі Marrucci та Генеральний настоятель подякували Владиці Іринею за участь в Богослужінні, як вияв вселенськості і обрядового багатства Католицької Церкви.