ПАПА ВВІРИВ СВІТ МАТЕРІ БОЖІЙ ФАТІМСЬКІЙ
Папа Франциск ввірив світ Фатімській Богородиці. Він здійснив це під кінець св.Літургії, яка увінчала собою Марійний день у рамках святкування Року віри. Стоячи перед фігуркою Матері Божої Фатімської, Папа прочитав власноручно написаний Акт ввірення під покров і опіку Фатімської Богородиці: «Благословенна Діво Маріє з Фатіми, з оновленою вдячністю за Твою материнську присутність, приєднуємо наш голос до голосу всіх поколінь, які називають Тебе «благословенною». Вшановуємо в Тобі великі діла Бога, Який ніколи не втомлюється з милосердям схилятись над людством, що страждає від зла та зранене гріхом, щоб його зцілити та спасти. Прийми з материнською прихильністю акт ввірення, який сьогодні з довірою складаємо перед цим Твоїм образом, для нас дуже дорогим. Ми впевнені, що кожен із нас цінний у Твоїх очах і Тобі не є чужим ніщо з того, що живе в наших серцях. Прагнемо, щоб до нас дійшов Твій найніжніший погляд, щоб ми отримали утішаючу ласкавість Твоєї усмішки. Оберігай наше життя в Твоїх раменах: благослови і зміцни кожне прагнення добра; оживи і підсилюй віру; підтримай та утверди в надії; натхни і пожвав милосердну любов; провадь усіх нас дорогою святості. Навчи нас Своєї любові і особливого уподобання до найменших та вбогих, до знедолених і страждаючих, до грішників та загублених серцем: збери усіх під Твій покров і всіх віддай Твоєму улюбленому Синові, Господу нашому Ісусові. Амінь».
Потім Папа окадив фігурку, торкнувся її та перехрестився.
Цю Євхаристію Святіший Отець відправив на площі св. Петра у Ватикані. Поблизу біля вівтаря стояла фігурка Матері Божої Фатімської, привезена спеціально для цієї урочистості з португальського санктуарію. Серед присутніх на площі св. Петра численних вірних були представники 800 Маріїних товариств і молитовних груп, а також представники найважливіших Маріїних санктуаріїв з усього світу.
Папа Франциск у проповіді сказав:«Бог застає нас зненацька, Він дивує. Бог жадає від нас вірності, Бог є нашою силою». Свої роздуми Папа розпочав зі ствердження, що Марія є одним із «чудес Господніх»: створінням смиренним і слабким, «так як і ми», однак вибраним, «аби бути Матір’ю Бога, Матір’ю свого Творця». — Бог дивує нас. Він проявляє себе саме у вбогості, у слабкості, в покорі й дає нам свою любов, яка нас спасає, зцілює і дає нам сили. Він бажає тільки того, щоб ми пішли за Його словом і довірилися Йому, — сказав Папа. Він вказав на здивування Марії, що «Бог, аби стати людиною, вибрав саме її, просту дівчину з Назарету, яка не мешкала у палацах влади і багатства, не здійснила надзвичайних учинків, але була відкрита на Бога, зуміла Йому довіритися, навіть якщо не все розуміла». «Бог завжди дивує нас, ламає наші схеми, робить так, що розсипаються наші плани, і каже: довірся Мені, не лякайся, дозволь тебе здивувати і йди за Мною!», - пояснив Папа.
Він просив поставити собі самим запитання: «Чи боїмося ми того, що Бог може від нас — від мене — зажадати, чого Він хоче він мене? Чи дозволяю я Богові здивувати себе, як це зробила Марія, а чи замикаюся у своїх системах безпеки, у своїх планах? Чи я справді дозволяю Богові увійти у моє життя? Як я Йому відповідаю?».
Папа Франциск зазначив, що Бог дивує нас своєю любов’ю, але також «хоче вірності у наслідуванні Його». — Подумайте, скільки разів ми були сповнені ентузіазму з якогось приводу, через якусь ініціативу, якусь діяльність, але пізніше перед лицем проблем погасли. Це також відбувається, на жаль, і в разі здійснення такого серйозного вибору, як подружжя. Важко бути постійним, вірним тим рішенням, що прийняв, обов’язкам. Часто легко сказати «так», але пізніше не вдається повторите це «так» щодня», - зауважив Святіший Отець. Він вказав на те, що Марія говорила «так» Богові як у радісних подіях, так і в болісних, кульмінацією чого було «так» під хрестом, на якому висів Її Син. «Я християнин час від часу чи назавжди?»,- питав Папа Франциск, вказуючи, що «культура тимчасовості, відносності проникає також і в переживання віри. Бог жадає від нас, аби ми були Йому вірні щодня, у щоденних учинках, і додає, що навіть якщо ми інколи невірні Йому, то Він завжди нам вірний і, оскільки Він милосердний, не перестає тримати нас за руку, аби підвести, заохотити до відновлення паломництва, щоб ми повернулися до Нього і сказали Йому про свою слабкість, а Він щоби дав нам свою силу».
Папа наголошував, що «Бог є нашою силою», і що треба вміти Йому подякувати і прославити Його «за все, що Він для нас учинив». «Погляньмо на Марію: після Благовіщення першим жестом, що Нею здійснений, є жест любові щодо старшої родички Єлизавети, а перші промовлені Нею слова — «величає душа моя Господа», Magnificat, пісня прославлення і подяки Богові не лише за те, що Він здійснив у Ній, але й за Його діяльність в усій історії спасіння. Все є Його даром, Він є нашою силою! Так легко сказати «дякую», і однак так важко. Скільки разів ми промовляємо «дякую» в сім’ї? Скільки дякуємо тим, хто нам допомагає, хто поруч, супроводить нас у житті? Ми часто сприймаємо це як належне! А це переходить і на стосунки з Богом, — зазначив Папа. Він звернувся до заступництва Марії, «аби допомогла нам дати себе здивувати Богові без спротиву, бути вірними Йому кожного дня, прославляти Його і дякувати Йому, бо Він є нашою силою».
На завершення зібрані помолилися «Ангел Господній». У короткому вступному слові перед молитвою Папа Франциск нагадав, що «сьогодні у Таррагоні в Іспанії буде проголошено блаженними понад 500 мучеників, убитих за віру під час Іспанської громадянської війни у 30-ті роки минулого століття». «Прославляймо Господа за цих відважних свідків, і за їхнім заступництвом молімося про звільнення світу від усякого насильства, — закликав Папа Франциск. Він подякував усім, хто чисельно прибув до Рима, з Італії та багатьох країн світу, «на це свято віри, присвячене Марії, нашій Матері».