ВЕЛИКИЙ ЧЕТВЕР З ПАПОЮ ФРАНЦИСКОМ
17 квітня 2014 р. у Великий Четвер в Католицькій Церкві в особливий спосіб вшановують встановлення Святої Тайни Священства та Пресвятої Євхаристії. О 9.30 римського часу у ватиканській базиліці Святого Петра Папа Франциск очолив урочисту Службу Божу з чином посвячення мира, в якій взяли участь кардинали, єпископи та священики, як дієцезальні, так і ченці, що виконують своє душпастирське служіння в Римі. В цьому Богослужінні прийняв участь також єпископ УГКЦ владика Іриней Білик.
Це спільне Богослужіння є знаком єдності між Папою – Пастирем Вселенської Церкви та його братами у священстві. Під час цього Богослужіння Папа і кожний дієцезальний єпископ, освячують святе миро, яке вживають для уділення Святих Тайн Хрещення, Миропомазання, Священства та єлей для Святої Тайни Оливопомазання для хворих і вмираючих.
«Дорогі брати у священстві, - сказав Папа у своїй проповіді, - сьогодні, у Великий Четвер, коли Христос полюбив нас до кінця (Ів. 13,1), давайте зробимо пам'ять щасливого дня встановлення священства, а також дня нашого священичого рукоположення. Господь помазав нас у Христі єлеєм радості і це помазання спонукає нас прийняти на себе великий дар священичої радості і тріумфу. Радість священика - це дорогоцінний дар не тільки для нього, а й для всього народу, вірного Богові: вірного народу, в середовищі якого священик покликаний бути помазаником і який сам він посланий помазувати. … Священича радість має своє джерело в Любові Отця і Господь бажає, щоб радість цієї Любові «була в нас» і «була повною» (Ів 15,11). Але мені – продовжив Папа Франциск, - подобається думати про радість, споглядаючи Діву Марію: «Матір живого Євангелія, джерело радості для малих світу цього». «Священик - це найбідніший з людей, якщо Ісус не збагачує Його Своєю убогістю; … найбожевільніший з людей, якщо Ісус не наставляє його терпляче, як Петра; найбільш беззахисний з християн, якщо Добрий Пастир не зміцнює його посеред стада».
Папа говорив потім про три головні характеристики священичої радості: це радість, яка робить помазаних; це радість нетлінна і місіонерська. Священичу радість - додав Папа - допомагають зберегти «три сестри»: сестра Бідність, сестра Вірність і сестра Послух.