СВЯТО ПАПИ, ЯКИЙ СПРИЧИНИВСЯ ДО ЗВІЛЬНЕННЯ З УВ’ЯЗНЕННЯ ЙОСИПА СЛІПОГО
3 червня ц.р. літургійний спомин проголошеного цього року 27 квітня святим Папи Римського Івана ХХІІІ. З цієї нагоди в Папській Базиліці св.Петра у Римі відбулось святкове Богослужіння, яке очолив Архіпресвітер Папської Базиліки св.Петра у Римі кардинал Анджело Комастрі. До співслужіння був запрошений також єпископ УГКЦ Іриней (Білик).
Нагадаємо, що в 1963 році завдяки виступам на захист Йосипа Сліпого Папи Римського Івана ХХІІІ, Президента США Дж.Кеннеді та інших відомих політичних і громадських діячів країн світу митрополита звільнено з ув’язнення і вислано за межі СРСР. У 1963 році він прибув до Риму та оселився у Ватикані. У грудні 1963 р. Ватикан визнав, що галицький митрополит Йосип Сліпий є главою УГКЦ і має сан Верховного Архієпископа. Тоді ж митрополит узяв участь у II Ватиканському Соборі, де запропонував утворити помісну Українську Католицьку церкву на чолі з патріархом. У 1965 р. Йосип Сліпий, перший серед служителів української Церкви, увійшов до священної колегії кардиналів Католицької Церкви, титул кардинала надав йому Папа Римський Павло VI. Як Верховному Архієпископу йому надано титул «Блаженніший».
Також 22 листопада 1963 року з волі Папи Івана ХХІІІ відбулося перенесення мощів св.Йосафата, українського святого, до собору Святого Петра у Ватикані. Їх історія є надзвичайно складною: після своєї мученицької смерті мощі св.Йосафата перебували в різних місцях Литви, Польщі та Білорусії. У 1916 р. їх перевезли до костелу Святої Варвари у Відні, а в 1949 р. вони потрапляють з Австрії до Риму, де вони виставлені для загального почитання у соборі Святого Петра, у вівтарі правої нави престолу святого Василія Великого.