ВЛАДИКА ІРИНЕЙ БІЛИК ПРИЙНЯВ УЧАСТЬ В ЕКУМЕНІЧНОМУ МОЛЕБНІ ЗА МИР В УКРАЇНІ
21 грудня 2022 р.Б.в італійському місті Барі біля мощів святителя Миколая у присвяченій йому базиліці відбувся екуменічний молебень за мир. У ньому взяли участь делегати Італійської єпископської конференції, представники української католицької громади латинського та візантійського обрядів, а також представники православних Церков.
Владика Іриней Білик з благословення блаженнішого Святослава Шевчука, Глави і Отця УГКЦ прийняв участь в екуменічному молебні від УГКЦ.
Вітаючи домініканських ченців та всіх учасників молитовної зустрічі, які окормляють базиліку Святого Миколая, президент італійського єпископату кардинал Маттео Дзуппі зазначив, що молебень підноситься в єднанні з усіма християнами України та Росії. Місто Барі знову стало мостом і місцем діалогу, після минулих зустрічей, коли в ньому підносилися молитви про мир на Близькому Сході та Середземномор'ї. Особливо ієрарх згадав про духовне починання, яке відбулося у лютому 2020 року, а також про зустріч Патріархів у липні 2018-го.
«Немовля Ісус, якого ми прийматимемо за кілька днів, - це знак надії, світла, що висвітлює темряву егоїзму, насильства та війни, - сказав кардинал Дзуппі. – Світ починається із серця кожної людини; він починається від нас із вами, доходячи до сфер політики та дипломатії». Кардинал Дзуппі процитував відомого італійського священика Прімо Маццоларі: «Якщо відсутність миру - це вина всіх, і особливо християн, то і справа миру може бути лише загальною справою, в якій християни покликані виконувати першорядну роль, як першорядна та їхня відповідальність».
«Святий Миколай не міг би виправдати і благословити брата, який підняв руку на свого брата, і разом з ним ми волаємо про дар миру», - сказав кардинал Дзуппі, перед молебнем. Учасники молилися про мир для всіх народів землі, насамперед для України та Росії, просячи Князя світу «послати цей дорогоцінний дар заступництвом святого Миколая, щоб усюди, де панують війни, насильство і тероризм, могли знову розквітнути життя і надія».
У молебні брали участь і представники громадянської влади, зокрема заступник. держсекретаря Італійської Республіки з питань оборони Ізабелла Рауті. Вона також виступила з привітанням, пояснивши, що молитва в Україні – це молитва «про мир, який не повинен бути безумовною поступкою з боку народу, який зазнав агресії, незаконно окупованої нації, чий суверенітет був зневажений». Йдеться про молитву «про якнайшвидше припинення вогню і про початок мирних переговорів, які покладуть край стражданням цивільного населення, яке настільки жорстоко зачепила невиправдана війна».
«В ім'я святого Миколая, шанованого в усьому світі католицькою і православною громадами, шанованого українським і російським народами, - продовжила Рауті, - ми звертаємося з посланням про мир, яке має бути сильнішим за гуркіт війни, посланням надії та любові, яке покликане переконати навіть самі байдужі серця; посланням солідарності та близькості до народу, який чинить опір, виживає і відважно захищає свою свободу».
Представник міністерства оборони підкреслила, що «без миру не може бути ні свободи, ні справедливості»: «Під час цього урочистого молитовного чування ми закликаємо до миру, свободи, братерства між людьми, оновлюючи наше зобов'язання будівничих стабільності та діалогу, незаперечних цінностей, в які ми віримо".
Рауті нагадала про слова Папи Франциска про те, що для будівництва світу потрібно більше сміливості, ніж для розв'язання війни: «Потрібна сміливість, щоб сказати «так» зустрічі та «ні» зіткненню; сказати «так» діалогу і «ні» насильству; «так» переговорів і «ні» ворожості: «так» дотримання домовленостей та «ні» провокаціям».