• Головна сторінка
  • Декрет призначення
  • Інтернет-ресурси УГКЦ
  • Адреса

ВЛАДИКА ІРИНЕЙ ПРИВІТАВ ІЗ ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ НАЙСТАРШОГО ВАСИЛЯНИНА

Друк e-mail

23 вересня 2014 року Преосвященний Владика Іриней, ЧСВВ відвідав та привітав ієромонаха Доротея Шимчія, який  16 вересня 2014 року святкував своє 99-річчя. Старець є непересічною особистістю, патріотом України та свого Чину і ревним мужем молитви.

Народився 16 вересня 1915 року в мальовничому с. Старі Петликівці, біля Бучача на Тернопільщині. У 1932 році вступив на новіціат отців василіян у Крехівський монастир. Вічні обіти склав у 1937 році. Ієрейські свячення отримав 14 травня 1942 року в Празі від владики Вартоломея Дудаша. Відтак 6 років ревно служив у Кристинопільському монастирі святого Юрія. Опісля почалася місіонерська праця в Бразилії — 14 років, Аргентині — 22 роки, Парагваї — 2 роки, Італії — 7 років, Україні — 21 рік: у цих країнах трудився патріарх василіянського чернецтва як священик-місіонер, як магістр новіціату, як директор школи, як протоігумен, як духівник і викладач семінарії, як християнський письменник. З під пера о. Доротея вийшли у світ майже 20 книг. Серед останніх видань — тритомний підручник духовної молитви — «Розмови з Богом» та «Світло Євангелія у проповіді священиків». А ще близько 2000 проповідей, понад 50 місій та реколекцій, а також понад 2000 конференцій — ось так працював справжній сіяч Божого слова.

Зараз о. Доротей мешкає в монастирі Чесного Хреста Господнього в Бучачі. Щоденно служить Святу Літургію, сумлінно дотримується монастирського розпорядку, цікавим є те, що від вступу до монастиря і досі отець живе ревністю новіціатського життя, яку почерпнув від о. Володимира Гука, ЧСВВ, о. Іринея Готри, ЧСВВ, та бр. Ігнатія Олеськіва, ЧСВВ. Також щодня уділяє Апостольське благословення після вервиці, а учні Колегіуму святого Йосафата приходять на сповідь та духовні розмови до о. Доротея, який ділиться своїм глибоким духовним досвідом, а сам черпає сили від молодих колегіантів.

Гаряча віра, щира молитва, Боже благословення та опіка Пречистої Діви Марії — це те, що супроводжувало і супроводжує великого монаха у священичому та чернечому служінні.

У 1991 році владика Іриней, як Ректор першого в Україні такого роду Івано-Франківського Теологічно-Катехитичного Духовного Інституту, запросив о. Доротея після завершення його служіння в Римі, як духівника Папської Колегії Святого Йосафата,  до викладацької праці в цьому новому духовно-освітньому закладі.

Це запрошення о. Доротей радо прийняв і розпочав своє нове, повне посвяти і самовіддачі служіння для Церкви в Україні, в Івано-Франківському Теологічно-Катехитичному Інституті в той час  для 400 студентів-богословів стаціонарної форми навчання,  для 350 студентів-богословів заочної форми навчання та 300 студенток катехитично-педагогічного факультету стаціонарної форми навчання.

(За матеріалами бр. Теодор Дутчак, ЧСВВ)

e-max.it: your social media marketing partner

Cвяте Письмо

Cвяте Письмо

 
Владика Іриней Білик, ЧСВВ
Пошук
Радіо Марія

Радіо Марія

Лічильники

Joomla 1.5 template designed pc-didi.